Implantologia

Cennik zabiegów

 • Konsultacja specjalistyczna 250zł
 • Wszczepienie implantu 3 500 zł
 • Podniesienie dna zatoki od 1 800 zł
 • Augmentacja kości od 1 900 zł
 • Korona metalowo-porcelanowa na implancie (łącznik indywidualny) 3 200 zł
 • Korona cyrkonowo-porcelanowa na implancie (łącznik indywidualny) 3 600 zł

Umów wizytę

  Utrata jednego lub – co gorsza – kilku zębów to nieraz traumatyczne przeżycie. Często może być ono wynikiem urazu mechanicznego lub też spowodowane poprzez przebyte choroby związane z uzębieniem. Niezwykle pomocną procedurą służącą  do odbudowy brakujących zębów w łuku zębowym jest wszczepienie implantu stomatologicznego.

  Czym są implanty stomatologiczne?

  Mają one postać tytanowych wkrętów, które po wprowadzeniu w odpowiednie miejsce zastępują korzenie zębowe.

  Materiał, jaki jest stosowany przy procesie implantologii to tytan, odznaczający się wyjątkowymi cechami. Przede wszystkim jest on niezwykle wytrzymały na jakiekolwiek zniszczenia i co najważniejsze dla zdrowia Pacjenta jest on całkowicie biozgodny. Oznacza to nie mniej nie więcej, że ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na implant stomatologiczny jest niemalże zerowe. To także dzięki niemu leczenie implantologiczne jest tak skuteczne.

  Konsekwencje braku uzębienia

  Wystąpienie braków zębowych na pozór nie budzi żadnych problemów, prócz tych związanych z wizualnymi wrażeniami. To jednak znaczne poważniejsza sytuacja niż mogłoby się wydawać, gdyż utrata nawet jednego zęba rozpoczyna proces resorpcji, czyli zaniku kości w miejscu powstania ubytku. Zaniedbanie takiej sytuacji może doprowadzić do poważnych zmian w naszym wyglądzie. Wraz z zanikiem kości, zmianie ulega także kształt twarzy, przez co tracimy nasze unikalne rysy. Policzki zapadają się, a dana osoba wygląda na znacznie starszą niż w rzeczywistości. Implant zęba jest odpowiednim rozwiązaniem dla zdrowia jamy ustnej.

  Brak zęba w określonym miejscu pozostawia także sporo przestrzeni na przemieszczanie się pozostałych zębów w szczęce. Zaistnienie takiego stanu rzeczy, może naprawdę utrudnić leczenie przy pomocy rozwiązań protetycznych. Nietrudno także tutaj o powiększanie się zatoki szczękowej, czego naprawa przy pomocy zabiegów chirurgicznych znacznie opóźnia leczenie protetyczne.

  Implanty stomatologiczne krok po kroku

  Przebieg leczenia implantologicznego można podzielić na kilka etapów, podczas których dokonuje się zróżnicowanych działań, a ich celem jest stworzenie odpowiedniego uzupełnienia zębowego. Wszystko rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej. To właśnie na niej implantolog poznaje stan zębów, na podstawie na przykład badań radiologicznych. Analiza potrzeb pacjenta jest bardzo ważna, gdyż dzięki niej możliwe jest uzyskanie informacji o stanie kości w miejscu powstania ubytku. Dopiero wtedy można stworzyć efektywny plan leczenia, unikalny dla każdego z Pacjentów.

  Kolejnym z kroków jest sam zabieg wszczepiania elementów, jakimi są implanty stomatologiczne. Rozpoczyna się on od minimalnego odsłonięcia kości w miejscu braków. Po wykonaniu tej czynności implantolog wykona niewielki otwór, w który zostanie wprowadzony implant zęba, który potrzebuje czasu, aby się ustabilizować. Proces ten nazywa się osteointegracją i polega na wrośnięciu implantu w kość szczeki, niejako zastępując naturalny ząb. To właśnie dzięki temu, po wykonaniu korony zębowej cała konstrukcja będzie niezwykle stabilna.

  Jeżeli implant stomatologiczny został wprowadzony w poprawny sposób, dziąsło zostaje zaszyte, co rozpoczyna etap gojenia. 

  Po zdjęciu szwów i po tym, jak implanty zębów się ustabilizują, zostaną one zamknięte pod dziąsłem, aby polepszyć ich solidność. Upłynięcie tego okresu zakończone jest poprzez wkręcenie śruby gojącej, umieszczanej bezpośrednio w implancie. Jej działanie jest proste: ma ona wspomóc gojenie otaczającej go błony śluzowej i co więcej — wymodelować dziąsło w taki sposób, aby korona protetyczna była dopasowana do reszty uzębienia.

  Podczas kolejnego z etapów protetyk przygotuje uzupełnienie protetyczne w postaci korony lub mostu. Profesjonalne stworzone uzupełnienie nie odróżnia się w żaden sposób od reszty zębów, zarówno pod względem wizualnym, jak i co ważniejsze, funkcjonalnym. Codzienne życie ze wszczepionym implantem jest proste i bezproblemowe!

  Jakie pytania nas nurtują?

  Jakie są przeciwwskazania do założenia implantu?

  Do najważniejszych przeciwwskazań do użycia rozwiązania, jakim są implanty zębów zaliczamy:

  • Nieleczona cukrzyca
  • Obecność nowotworów
  • Wciąż trwający proces wzrostu kości szczęki
  • Stany zapalne występujące w miejscu wszczepienia implantu

  Czy wszczepienie implantu boli?

  Współczesne zabiegi stomatologiczne wykorzystujące opcje, jak implant stomatologiczny, są całkowicie bezbolesne dla pacjentów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego, które uniemożliwia odczuwanie dolegliwości bólowych. Pacjent może jednak czuć drobny ucisk oraz dotyk narzędzi stomatologicznych. Implanty zębów to jednak i tak najlepsze możliwe opcje na uzupełnienie braków w uzębieniu.

  Jak przygotować się do wszczepienia implantu?

  Wbrew pozorom, przygotowanie do tak poważnego zabiegu, jakim jest wszczepienie implantu, nie jest wymagane. Kluczowe jest jednak zachowanie prawdomówności podczas konsultacji wstępnej i wspomnienie o wszystkich schorzeniach czy nieprawidłowościach. Należy także wykonać wszystkie zalecane przez implantologa badania. Reasumując – implant stomatologiczny nie wymaga specjalnego przygotowania.

  Jak dbać o implanty zębowe?

  Sztuczny ząb zbudowany na implancie stomatologicznym powinien być traktowany jako integralna część łuku zębowego. Powinien być on również dokładnie szczotkowany, a trudno dostępne miejsca czyszczone przy pomocy nitki dentystycznej i płukane przy pomocy specjalnego płynu do płukania. Warto jednakże wprowadzić do codziennej higieny produkty wspomagające efektywne czyszczenie uzupełnienia, jakim jest implant zęba.

  Usługi

  Zapewniamy pełen zakres usług stomatologicznych. Co nas wyróżnia wśród innych?

  • rodzinna, przyjazna atmosfera
  • dla pacjentów z bólem zęba zawsze znajdziemy czas
  • potrafimy odebrać strach przed zabiegami dentystycznymi (leczenie dentofobii)
  • wypełnienia i leczenie kanałowe wykonujemy w powiększeniu (lupy, mikroskop)
  • wykonujemy trójwymiarowe zdjęcie rtg przy użyciu najnowszego aparatu do tomografii komputerowej
  • używamy tylko najwyższej jakości materiałów renomowanych firm
  • stosujemy bardzo rygorystyczne metody sterylizacji m.in według ISO
  • stosujemy najnowszej generacji aparaty ortodontyczne które znacząco skracają czas leczenia i zmniejszają częstotliwość wizyt kontrolnych
  • profesjonalne czyszczenie zębów wykonują higienistki z wieloletnim stażem
  • ze wskazań lekarza lub na życzenie pacjentów wykonujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym i sedacji

  Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

  Klinika Wiktorska
  Wysokiej jakości leczenie
  Klinika Wiktorska
  Specjalistyczna wiedza
  Klinika Wiktorska
  Profesjonalny sprzęt
  Klinika Wiktorska
  Fachowa obsługa

  Opinie

  Zadzwoń teraz