Leczenie zachowawcze

Cennik zabiegów

 • Badanie stomatologiczne z Planem Kompleksowej Diagnostyki 250 zł
 • Wypełnienie 250 - 490 zł

Umów wizytę

  Leczenie zachowawcze polega na wyleczeniu ubytków w twardych tkankach zęba, spowodowanych najczęściej przez próchnicę.
  W naszej klinice wyjaśniamy Pacjentom, że nikt nie rodzi się z próchnicą. Jest to choroba zakaźna, którą możemy sobie przekazać np. przez całowanie

  Tej groźnej choroby możemy się ustrzec gdy zrozumiemy, że próchnica powstanie tylko wtedy, gdy pewne czynniki zadziałają łącznie:
  – płytka nazębna (resztki pożywienia pozostawione na zębie – zła higiena),
  – bakterie próchnicowe obecne w jamie ustnej,
  – odpowiedni czas.

  Dlatego podstawa to edukacja Pacjenta na temat odpowiedniej higieny jamy ustnej, co czynimy zawsze podczas wizyt czyszczenia zębów u naszych higienistek stomatologicznych.


  Bezbolesne leczenie

  Nasze leczenie przeprowadzamy bezboleśnie, dbając o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów. Stosujemy znieczulenie przed właściwym znieczuleniem w postaci żelu o różnych smakach np. bananowy, czekoladowy, wiśniowy, truskawkowy czy pinacolada 🙂 Dopiero w momencie gdy „dziąsło zdrętwieje” wprowadzamy bardzo ostrożnie znieczulenie miejscowe w odpowiednie miejsce. Dzięki temu Pacjent może zrelaksować się na fotelu stomatologicznym, podczas gdy stomatolog wykonuje swój zabieg. Posiadamy również znieczulenie komputerowe QuickSleeper. QuickSleeper jest elektronicznym długopisem, który daje większą skuteczność i komfort przy wykonywaniu wszystkich rodzajów znieczuleń.


  Niezawodność wypełnień

  W czasie leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej stawiamy na niezawodność najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych z materiałów kompozytowych. To właśnie one umożliwiają zapewnienie Pacjentowi maksymalnie naturalnego wyglądu wypełnienia, które będzie niezauważalne. Kolor wspomnianego wcześniej wypełnienia zostanie dobrany w taki sposób, aby „wtopił” się w barwę aktualnie leczonego zęba.


  Wkłady Inlay i Onlay

  Jeżeli jednak ubytek zębowy jest niestandardowo rozległy, zamiast tradycyjnych wypełnień kompozytowych, warto zdecydować się na wkłady i nakłady koronowe Inlay lub Onlay. Aby spełniały swoje zadanie, muszą być one stworzone na podstawie wykonanych wcześniej wycisków protetycznych. Są one niezwykle estetyczne, a zarazem trwałe i odporne na ścieranie wynikające z codziennego użytkowania. Dzięki nim również możliwe jest odbudowanie pierwotnego wyglądu i kształtu zęba.


  Leczymy zęby najmłodszych

  Jesteśmy także specjalistami w leczeniu dzieci i dokładamy wszelkich starań, aby przychodziły do nas całe rodziny. Przeprowadzamy wizyty adaptacyjne dla dzieci, dzięki którym dziecko może na spokojnie zapoznać się ze sprzętem stomatologicznym, ssakiem oraz pracą fotela dentystycznego. Wszystko to przeprowadzane jest w formie zabawy pt. „Pierwsza wizyta u Stomatologa”. Pozwala to na uniknięcie nieuzasadnionych lęków przez zabiegami stomatologicznymi. W naszej klinice możemy sprawić żeby Pacjent prowadzony od wieku dziecięcego zachował zdrowe zęby aż do wieku dorosłego, co pokazują setki stałych Pacjentów, których przyjmowaliśmy gdy byli dziećmi, a w obecnej chwili przychodzą do nas wraz ze swoimi dziećmi 🙂

  Jeśli chcemy osiągnąć powyższy efekt musimy tylko pamietać o cyklicznych wizytach kontrolnych i profilaktycznych oraz prawidłowej higienie jamy ustnej.

  Usługi

  Zapewniamy pełen zakres usług stomatologicznych. Co nas wyróżnia wśród innych?

  • rodzinna, przyjazna atmosfera
  • dla pacjentów z bólem zęba zawsze znajdziemy czas
  • potrafimy odebrać strach przed zabiegami dentystycznymi (leczenie dentofobii)
  • wypełnienia i leczenie kanałowe wykonujemy w powiększeniu (lupy, mikroskop)
  • wykonujemy trójwymiarowe zdjęcie rtg przy użyciu najnowszego aparatu do tomografii komputerowej
  • używamy tylko najwyższej jakości materiałów renomowanych firm
  • stosujemy bardzo rygorystyczne metody sterylizacji m.in według ISO
  • stosujemy najnowszej generacji aparaty ortodontyczne które znacząco skracają czas leczenia i zmniejszają częstotliwość wizyt kontrolnych
  • profesjonalne czyszczenie zębów wykonują higienistki z wieloletnim stażem
  • ze wskazań lekarza lub na życzenie pacjentów wykonujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym i sedacji

  Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

  Klinika Wiktorska
  Wysokiej jakości leczenie
  Klinika Wiktorska
  Specjalistyczna wiedza
  Klinika Wiktorska
  Profesjonalny sprzęt
  Klinika Wiktorska
  Fachowa obsługa

  Opinie

  Zadzwoń teraz