Ortodoncja

Cennik zabiegów

 • Konsultacja specjalistyczna 250 zł
 • Pobranie wycisków 270 zł
 • Przedstawienie planu leczenia 270 zł
 • Aparat stały metalowy (1 łuk) 2 300 zł
 • Wizyty kontrolne przy aparacie metalowym 260 - 360 zł
 • Aparat samoligaturujący DAMON (1 łuk) od 3 400 zł
 • Wizyta kontrolna przy aparacie samoligaturującym 360 - 460 zł
 • Aparat ruchomy 900 - 1 500 zł
 • Wizyty kontrolne przy aparacie ruchomym 200 zł

Umów wizytę

  Ortodoncja to dziedzina stomatologii skupiająca się na eliminowaniu wad zgryzu, powstałych przez szereg przeróżnych czynników. Wraz z obecnym rozwojem technologii i rozwiązań w niej obecnych, ortodonta pomaga Pacjentowi uzyskać efekt, o jakim marzył. Niepoprawny zgryz to bardzo powszechny i zarazem poważny problem, z jakim zmaga się spora rzesza społeczeństwa. Ortodoncja to odpowiedź na wszelkie potrzeby powstałe z tego tytułu.

  Dlaczego ortodonta powinien zadbać o Twój zgryz?

  Powody, dla których poprawne ustawienie zębów jest tak ważne są zróżnicowane. Przede wszystkim, ma to znaczenie z punktu widzenia zdrowia jamy ustnej, gdyż odpowiedni zgryz realnie wpływa na jej funkcjonalność. Jej zaburzenie skutkuje szybszym ścieraniem, uszkadzaniem i co dalej — możliwym wypadnięciem przynajmniej jednego z elementów uzębienia! To także poważny czynnik wpływający na zdrowie zatok i przewlekłych bólów głowy. Nie można także zapominać o walorach estetycznych, jakie bezpośrednio wiążą się z niepoprawnie ustawionymi zębami! Ortodonta pomoże Wam rozwiązać ten problem.

  Pomimo tego, że idea aparatów ortodontycznych zwykle kojarzy się z nastolatkami, to bez wątpienia nie jest to prawda — leczenie z zakresu ortodoncji może być przeprowadzone na pacjentach w zróżnicowanym wieku. Co ważniejsze, dzięki szeregowi dostępnych rozwiązań, ortodonta może zaoferować przeróżne aparaty ortodontyczne, cechujące się innymi wrażeniami wizualnymi, jednak pozwalającymi na osiągnięcie pożądanych efektów.

  Co może zaoferować ortodonta?

  Podstawowym podziałem aparatów ortodontycznych jest ten na stałe i ruchome. Pierwsze z nich ortodonta trwale przymocowuje do zębów, natomiast drugi rodzaj pozwala pacjentowi na ewentualne wyjmowanie go w wyznaczonych momentach.

  Wśród aparatów stosowanych w dziedzinie jaką jest ortodoncja, można podzielić na kilka najpopularniejszych rodzajów, do których należą:

  Aparaty ortodontyczne stałe metalowe

  To najbardziej klasyczne i najczęściej stosowane rozwiązanie. Polega ono na przymocowaniu do powierzchni zęba metalowych zamków połączonych przez łuk. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest jego niska cena w porównaniu do reszty dostępnych wyborów. Należy jednak pamiętać o tym, że są one bardzo dobrze widoczne, co może budzić pewien dyskomfort wśród potencjalnych pacjentów. Pomimo swej prostoty, dają niezwykle estetyczne rezultaty.

  Aparaty ortodontyczne stałe o przezroczystych zamkach

  Jeżeli jednak pacjent i ortodonta uzna, że klasyczne rozwiązanie może okazać się tym niewłaściwym, w gabinecie specjalizującym się w ortodoncji możliwe jest zastosowania tak zwanego aparatu estetycznego. To jedno z najbardziej estetycznych rozwiązań, jakie może zaoferować ortodoncja. Jego cechą charakterystyczną jest to, że zamki znajdujące się na powierzchni zęba są niemalże przezroczyste, a zawdzięczają one tę cechę zastosowanemu materiałowi. Zamki kryształowe, szafirowe czy porcelanowe nie pozwalają na dojrzenie ich przy codziennym użytkowaniu, co może być kluczowe przy pracy wymagającej nienagannej prezencji.

  Aparaty nakładkowe Clear Aligner

  Te niepozorne aparaty, to świetna propozycja dla Pacjentów, którzy potrzebują drobnej korekty ustawienia uzębienia. Ma on postać przezroczystej nakładki pokrywającej cały łuk zębowy. Aparat ten powinien być noszony przez wyznaczony przez ortodontę czas. Dzięki temu leczenie jest skuteczne i daje wymierne efekty. Należy jednak pamiętać o tym, że Clear Aligner to rozwiązanie, jakie zaoferuje ortodonta wyłącznie w przypadku gdy wada zgryzu nie jest poważna.

  Usługi

  Zapewniamy pełen zakres usług stomatologicznych. Co nas wyróżnia wśród innych?

  • rodzinna, przyjazna atmosfera
  • dla pacjentów z bólem zęba zawsze znajdziemy czas
  • potrafimy odebrać strach przed zabiegami dentystycznymi (leczenie dentofobii)
  • wypełnienia i leczenie kanałowe wykonujemy w powiększeniu (lupy, mikroskop)
  • wykonujemy trójwymiarowe zdjęcie rtg przy użyciu najnowszego aparatu do tomografii komputerowej
  • używamy tylko najwyższej jakości materiałów renomowanych firm
  • stosujemy bardzo rygorystyczne metody sterylizacji m.in według ISO
  • stosujemy najnowszej generacji aparaty ortodontyczne które znacząco skracają czas leczenia i zmniejszają częstotliwość wizyt kontrolnych
  • profesjonalne czyszczenie zębów wykonują higienistki z wieloletnim stażem
  • ze wskazań lekarza lub na życzenie pacjentów wykonujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym i sedacji

  Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

  Klinika Wiktorska
  Wysokiej jakości leczenie
  Klinika Wiktorska
  Specjalistyczna wiedza
  Klinika Wiktorska
  Profesjonalny sprzęt
  Klinika Wiktorska
  Fachowa obsługa

  Opinie

  Zadzwoń teraz