Leczenie kanałowe pod mikroskopem (Endodoncja)

Cennik zabiegów

 • Dewitalizacja zęba 80 zl
 • Ekstyrpacja w znieczuleniu 100 zł
 • Wypełnienie 1 kanału 120 zł
 • Opracowanie 1 kanału 220 zł
 • Opracowanie kanału przy wtórnej rewizji 260 zł
 • Opatrunek leczniczy do kanału 100 zł
 • Leczenie pod mikroskopem ½ h 50 zł

Umów wizytę

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na bezbolesnym usunięciu miazgi zębowej, która została zakażona poprzez stan zapalny lub jest całkowicie martwa. Jej usunięcie jest niezbędne, aby wyeliminować ból, będący nieraz czynnikiem uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie pacjenta. Współczesne leczenie kanałowe, a także leczenie kanałowe pod mikroskopem jest całkowicie bezbolesne i co najważniejsze — skuteczne.

Leczenie kanałowe – wskazania

Wskazania do wykonania zabiegu, jakim jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, są zróżnicowane, a wśród nich najczęściej wymienia się zaawansowaną próchnicę. To jednak nie wszystko, a inne czynniki mogącymi wzbudzić konieczność wykonania leczenia endodontycznego są zróżnicowane. Endodoncja może pomóc w momencie, gdy:

 • Wielokrotnie wykonywane zabiegi na wybranym zębie
 • Zapalenie czy też martwica miazgi w zębie
 • Niepoprawnie wypełnione kanały zęba podczas poprzedniego leczenia kanałowego
 • Zmiany w obszarze wierzchołka zęba

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Współczesne leczenie kanałowe jest niemalże zawsze wykonywane wraz z asystą mikroskopu. Narzędzie to pozwala na osiągnięcie niezwykle dokładnych rezultatów, gdyż zawężenie pola zabiegowego nawet do jednego centymetra kwadratowego umożliwia znacznie większą precyzję i dokładność. Dzięki temu endodoncja jest niezwykle skuteczna.

Mikroskop daje także szansę na szczelne oczyszczenie kanałów zakażonego zęba, a w dalszej kolejności osuszenia go i wypełnienia go przy pomocy płynnej gutaperki. Wykorzystanie mikroskopu ma obustronne korzyści. Położenie mikroskopu nad głową pacjenta znajdującego się w pozycji leżącej pozwala na utrzymanie optymalnego komfortu, natomiast w przypadku stomatologa, pozwala na efektywne opracowanie zęba.

Endodoncja – przebieg

Leczenie kanałowe pod mikroskopem rozpoczyna się od usuwania próchnicy z zęba, celem odpowiedniego dostania się do kanału zęba. Po opracowaniu korony zęba konieczne jest całkowite usunięcie miazgi znajdującej się wewnątrz zęba, a w dalszej kolejności oczyszcza kanały korzeniowe, aby uniemożliwić bakteriom penetrację zębiny. Podczas wykonywania tego procesu opracowywane kanały zębowe są dezynfekowane przy pomocy stomatologicznego roztworu podchlorynu sodu. To minimalizuje szansę ponownej infekcji. Po wspomnianych krokach lekarz dokonuje osuszenia kanału i dalej wypełnia kanał płynną gutaperką, stanowiącą optymalne wypełnienie. Tak wyleczony ząb można zamknąć plombą oraz ewentualnie odbudować go poprzez unikalną koronę protetyczną. Endodoncja, a zwłaszcza samo leczenie kanałowe pod mikroskopem to niesamowicie skuteczne narzędzie w walce z zakażonym zębem.

Dlaczego wybrać Klinikę Wiktorska?

Skuteczność w zabiegach endodontycznych zapewnia użycie światowej klasy mikroskopu Zeiss OPMI Pico.

Żyjemy w czasach, w których czas jest na wagę złota – dlatego zabiegi przeprowadzane w Klinice Wiktorskiej staramy się zaczynać i kończyć na tej samej wizycie.

Szczegółowe zaplanowanie leczenia ułatwia stosowany przez Nas endometr, który pozwala na dokładne zmierzenie kanału.

Zęby w projekcji trójwymiarowej – użycie tomografu komputerowego pokazuje szczegółowo, który z zębów wymaga leczenia oraz pozwala zobaczyć dokładne miejsce, które potrzebuje pomocy endodontycznej.

Prawidłowe oczyszczenie i skuteczna dezynfekcja systemu korzeniowego – System SAF (System Minimally Invasive Endodontics) pozwala na dodatkowe opracowanie kanału oraz jego irygację – wszystko dla efektywności leczenia oraz satysfakcji pacjenta. Jako jedna z niewielu klinik wykorzystujemy system SAF do prowadzenia skuteczniejszego leczenia.

Leczenie kanałowe – zalecenia po zabiegu

Ząb po zakończeniu zabiegu, jakim jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, tak naprawdę nie wymaga żadnego specjalnego traktowania. Higiena takiego zęba powinna być dokładnie taka, jak w przypadku reszty uzębienia, jednak zalecane jest wstrzymanie się od nagryzania ze strony leczonego zęba celem uniknięcia bólu i dyskomfortu.

Po zakończeniu leczenia, do okresu nieprzekraczającego dwóch tygodni, możliwe jest jednak wystąpienie drobnych dolegliwości, takich jak ból na nagryzanie. Jeżeli będą one nieco przeszkadzać, możliwe jest uśmierzanie ich przy pomocy leków przeciwbólowych.

Jeżeli jednak ból będzie się nasilał i jego zlikwidowanie za pomocą konwencjonalnych metod okaże się bezskuteczne — niezbędne będzie skontaktowanie się ze stomatologiem wykonującym ten zabieg. W niektórych przypadkach koniecznym krokiem może okazać się ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem, zwane reendodontycznym.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem (Endodoncja)
4.6 (92.5%) 8 votes

Usługi

Zapewniamy pełen zakres usług stomatologicznych. Co nas wyróżnia wśród innych?

 • rodzinna, przyjazna atmosfera
 • dla pacjentów z bólem zęba zawsze znajdziemy czas
 • potrafimy odebrać strach przed zabiegami dentystycznymi (leczenie dentofobii)
 • wypełnienia i leczenie kanałowe wykonujemy w powiększeniu (lupy, mikroskop)
 • wykonujemy trójwymiarowe zdjęcie rtg przy użyciu najnowszego aparatu do tomografii komputerowej
 • używamy tylko najwyższej jakości materiałów renomowanych firm
 • stosujemy bardzo rygorystyczne metody sterylizacji m.in według ISO
 • stosujemy najnowszej generacji aparaty ortodontyczne które znacząco skracają czas leczenia i zmniejszają częstotliwość wizyt kontrolnych
 • profesjonalne czyszczenie zębów wykonują higienistki z wieloletnim stażem
 • ze wskazań lekarza lub na życzenie pacjentów wykonujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym i sedacji

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Wysokiej jakości leczenie
Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Specjalistyczna wiedza
Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Profesjonalny sprzęt
Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Fachowa obsługa

Opinie

Zadzwoń teraz