Profilaktyka i higiena

Cennik zabiegów

 • Scaling (usuwanie kamienia 1 łuk) 60 - 80 zł
 • Piaskowanie (1 łuk) 60 - 80 zł
 • Uszczelnianie bruzd (1 ząb) 80 zł
 • Lakier fluorowy lub pianka 100 zł

Umów wizytę

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

Zadbanie o stan jamy ustnej jest kluczowe zarówno w krótkiej jak i długiej perspektywie. Odpowiednio wykonywane zabiegi z jej zakresu decydują o wielu różnych aspektach zdrowia. Przede wszystkim, właściwa profilaktyka pozwala na utrzymanie maksymalnie wysokiego stanu zdrowia uzębienia oraz dziąseł. Ma ona także niezwykle duży wpływ na wrażenia estetyczne, gdyż minimalizuje ryzyko poważnej demineralizacji powierzchni szkliwa oraz wystąpienia trwałych przebarwień.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej opierają się na zabiegach skupiających się na usunięciu szkodliwych bakterii, będących zarzewiem większości chorób i innych tego typu dolegliwości. Zabiegi, jakie dostępne są dla Pacjentów Kliniki Wiktorska, pozwalają na osiągnięcie niezwykle zadowalających efektów.

Fluoryzacja zębów

Fluoryzacja zębów to jeden z najcześciej wykonywanych zabiegów profilaktycznych, mających na celu ochronę zębów przed nadmierną wrażliwością oraz ryzykiem powstania próchnicy. Jak sama nazwa mówi, głównym składnikiem leczenia jest oczywiście fluor, mający niezwykle ciekawy zestaw cech charakterystycznych:

 • Wspomaga remineralizację  i odbudowę szkliwa
 • Uodparnia szkliwo na działanie szkodliwych kwasów wytwarzanych przez bakterie
 • Hamuje rozwój bakterii
 • Tworzy na zębach szczelną barierę, utrudniającą gromadzenie się osadów

Fluoryzacja zębów przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym zawsze skupia się na nałożeniu specjalnego lakieru, z którego stopniowo uwalniają się jony flourkowe. 

Skaling i piaskowanie zębów

Skaling i piaskowanie zębów to stosunkowo proste zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej. Pierwszy z nich, czyli skaling, polega na rozbiciu zalegających złogów kamienia nazębnego przy pomocy ultradzwięków. Narzędziem, jakie jest wykorzystywane przy tym zabiegu jest generator ultradźwieków, który poprzez drgania sprawia, że kamień nazębny pęka. Sam kamień jest absolutnie najczęstszym powodem powstawania paradontozy czy też innych chorób okolic przyzębia, stąd też kluczowe jest to, aby skaling wykonywać przynajmniej dwa razy w przeciągu 12 miesięcy.

Usuwanie kamienia i osadu nazębnego

Piaskowanie zębów to natomiast zabieg skupiający na zadaniu, jakim jest usuwanie osadu nazębnego, czyli lepkiego osadu o brunatnej barwie. Gdy zostanie on pozostawiony przez dłuższy czas, to pod wpływem bakterii może stwardnieć i zmienić się we wcześniej wspomniany kamień nazębny, który jest znacznie trudniejszy do usunięcia.

Samo piaskowanie wykorzystuje specjalny piasek, przeznaczony wyłącznie do celów stomatologicznych. Jego strumień o niezwykle wysokim ciśnieniu jest kierowany na powierzchnię zęba, a następne odsysany przy pomocy ssaka. Efekt takiego działania jest widoczny niemalże od razu. Zęby stają się wyraźnie bielsze, lecz przede wszystkim są one wolne od nagromadzonych osadów, stanowiących idealną pożywkę dla bakterii. Aby piaskowanie odnosiło pożądane efekty, zalecane jest korzystanie z niego przynajmniej raz w ciągu sześciu miesięcy. Dzięki temu płytka nie zamieni się w kamień, a w dalszym etapie niepotrzebne będzie usuwanie kamienia nazębnego.

 

Profilaktyka i higiena
4.6 (91.11%) 9 votes

Usługi

Zapewniamy pełen zakres usług stomatologicznych. Co nas wyróżnia wśród innych?

 • rodzinna, przyjazna atmosfera
 • dla pacjentów z bólem zęba zawsze znajdziemy czas
 • potrafimy odebrać strach przed zabiegami dentystycznymi (leczenie dentofobii)
 • wypełnienia i leczenie kanałowe wykonujemy w powiększeniu (lupy, mikroskop)
 • wykonujemy trójwymiarowe zdjęcie rtg przy użyciu najnowszego aparatu do tomografii komputerowej
 • używamy tylko najwyższej jakości materiałów renomowanych firm
 • stosujemy bardzo rygorystyczne metody sterylizacji m.in według ISO
 • stosujemy najnowszej generacji aparaty ortodontyczne które znacząco skracają czas leczenia i zmniejszają częstotliwość wizyt kontrolnych
 • profesjonalne czyszczenie zębów wykonują higienistki z wieloletnim stażem
 • ze wskazań lekarza lub na życzenie pacjentów wykonujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym i sedacji

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Wysokiej jakości leczenie
Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Specjalistyczna wiedza
Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Profesjonalny sprzęt
Klinika Wiktorska Warszawa Mokotów
Fachowa obsługa

Opinie

Zadzwoń teraz