Wybielanie zębów

Cennik zabiegów

 • Wybielanie Zębów 1600 zł

Umów wizytę

  Wybielanie zębów pozwala na uzyskanie optymalnego koloru uzębienia, maksymalnie zbliżonego do naturalnej bieli. Spośród dostępnych rozwiązań, stomatolog jest w stanie wybrać idealne dla spełnienia potrzeb Pacjenta. Dostępne możliwości to wybielanie nakładkowe, za które jest odpowiedzialny Pacjent, oraz wybielanie zębów w gabinecie przy pomocy specjalistycznych lamp. Oba zabiegi są całkowicie bezpieczne dla zdrowia Pacjenta.

  Wybielanie zębów w domu

  Wybielanie zębów w domu, czyli wybielanie nakładkowe to rozwiązanie zadedykowane dla Pacjentów pragnących przechodzić przez ten proces we własnym zaciszu domowym. Nakładki na zęby, które wykorzystuje Pacjent, są tworzone na podstawie jego unikalnych wycisków szczęki i żuchwy. Mają one specjalne zbiorniczki na żel wybielający, który powinien być nakładany na wewnętrzną stronę nakładki. Po takim przygotowaniu Pacjent umieszcza je w swojej jamie ustnej na całą noc. Rozjaśnienie koloru zębów można zauważyć już po pierwszym użytkowaniu, jednak należy pamiętać, że cały proces wybielania nakładkowego powinien trwać przynajmniej 7 dni. Efekty utrzymują się przez około dwa lata od zakończenia wybielania. Aby były one trwałe, należy stosować się do zaleceń stomatologa dotyczących „białej diety”.

  Wybielanie zębów w gabinecie

  Alternatywą dla wybielania zębów w zaciszu domowym jest tradycyjne wybielanie w gabinecie. Jest to bardzo prosty i bezpieczny zabieg. Podczas jego trwania, stomatolog nakłada na zęby Pacjenta specjalny preparat o cechach wybielających (może on mieć postać żelu lub pasty). Następnie uzębienie jest naświetlanie przy pomocy lampy BEYOND. Jej działanie sprawia, że nadtlenek wodoru, obecny w składzie wybranego specyfiku utlenia się, przez co zęby stają się wyraźnie bielsze. Zdecydowanymi zaletami wybielania zębów w gabinecie są szybszy czas osiągnięcia efektów i możliwość rozjaśnienia zębów nawet o kilka tonów po pierwszej wizycie. Należy jednak pamiętać o tym, że po tak silnym wybielaniu istnieje możliwość wystąpienia drobnej nadwrażliwości szkliwa na zimne i ciepłe bodźce. Podobnie jak w przypadku domowego zabiegu, konieczne jest zastosowanie „białej diety” przez 3 dni.

  Zęby z wiekiem ciemnieją oraz zmieniają swój odcień poprzez wpływ działania różnych substancji, między innymi takich jak: kawa, papierosy, herbata, wino, jagody, barszcz czy wiele innych. Substancje te wnikają głęboko w strukturę zęba przez co stają się niemożliwe do usunięcia poprzez tradycyjne szczotkowanie zębów. Zabieg wybielanie to sprawdzony sposób na biały i zdrowy uśmiech.

  Najczęściej zadawane pytania

  Czy wybielanie jest bezpieczne?
  Odp: Tak, w naszym gabinecie używamy systemu BEYOND ® Polus ™ Advanced, który jest w 100% bezpieczny. System BEYOND ® Polus ™ Advanced ma zaawansowany system filtracji światła, dzięki któremu całkowicie wyeliminowane jest wydzielanie ciepła i promieniowanie UV, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo, redukując ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów w trakcie i po zabiegu.

  Czy system BEYOND ® Polus ™ Advanced wybieli moje korony, licówki i plomby?
  Odp: Zabieg wybielania może wybielić jedynie naturalne zęby i nie zmienia koloru koron porcelanowych, licówek ani wypełnień kompozytowych.

  Jak długo utrzyma się efekt wybielania?
  Odp: Jest to zróżnicowane u każdego człowieka i zależy od Twojej diety i stylu życia, jednak efekt utrzymuje się zazwyczaj około dwóch lat.
  Okresowe zabiegi podtrzymujące efekt wybielania zaleca się pacjentom, którzy spożywają regularnie kawę, kolorowe jedzenie i piecie, oraz dla palących papierosy.
  Aby utrzymać efekt wybielania należy stosować raz dziennie pasty wybielające, które na dłużej utrzymają efekt ,,białego uśmiechu’’.

  Usługi

  Zapewniamy pełen zakres usług stomatologicznych. Co nas wyróżnia wśród innych?

  • rodzinna, przyjazna atmosfera
  • dla pacjentów z bólem zęba zawsze znajdziemy czas
  • potrafimy odebrać strach przed zabiegami dentystycznymi (leczenie dentofobii)
  • wypełnienia i leczenie kanałowe wykonujemy w powiększeniu (lupy, mikroskop)
  • wykonujemy trójwymiarowe zdjęcie rtg przy użyciu najnowszego aparatu do tomografii komputerowej
  • używamy tylko najwyższej jakości materiałów renomowanych firm
  • stosujemy bardzo rygorystyczne metody sterylizacji m.in według ISO
  • stosujemy najnowszej generacji aparaty ortodontyczne które znacząco skracają czas leczenia i zmniejszają częstotliwość wizyt kontrolnych
  • profesjonalne czyszczenie zębów wykonują higienistki z wieloletnim stażem
  • ze wskazań lekarza lub na życzenie pacjentów wykonujemy zabiegi w znieczuleniu ogólnym i sedacji

  Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

  Klinika Wiktorska
  Wysokiej jakości leczenie
  Klinika Wiktorska
  Specjalistyczna wiedza
  Klinika Wiktorska
  Profesjonalny sprzęt
  Klinika Wiktorska
  Fachowa obsługa

  Opinie

  Zadzwoń teraz